0264 777 16 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Halı Yıkama

Vatan » Halı Yıkama

Halı Yıkama Hizmetimiz

Halı yıkama hizmetinde işletmemiz 7 yıllık kurumsal tecrübesi ve modern makineleri ile profesyonel ve güvenli hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ilkemiz ile sizlere hijyenik halı yıkama hizmetini bütçenize uygun fiyatlarda sunmaktayız.

Halı Yıkama, Halılarınız Nasıl Yıkanmaktadır

Nasıl Yıkanıyor?

Detaylı Halı Yıkama

Halılarınız modern ve hijyenik iş yerimizde deneyimli çalışanlarımız tarafından türlerine, hassaslık ve kirlilik durumuna göre ayrılırlar. Otomatik makinede, elde tek fırçalı makinede, özel el ile yıkanması gerekenler gibi yıkama türlerine göre ayrıştırılan halılar, tek tek özenle kaliteli halı şampuanları ve çeşme suyu ile tertemiz yıkanmaktadır.

Halı Yıkama dezenfekte işlemi

Ücretsiz Dezenfekte Hizmeti

Halılarınızı sadece yıkamakla kalmıyoruz ayrıca yıkama aşamasında virüs ve bakterilere karşı ücretsiz dezenfekte ediyoruz.

iade garantili halı yıkama, memnuniyet garantisi

%100 Memnuniyet Garantisi

Firmamız müşterilerine memnuniyet garantisi vermektedir verdiğimiz hizmette bir sorun olması durumunda bizi aramanız yeterlidir.

Halı Yıkama, Halı Yıkama Hizmeti, Serdivan Halı Yıkama

Hızlı, Güvenli Teslimat

Halılarınız teslim alındıktan sonra en geç 48 saat içinde hızlı ve güvenilir servis araçlarımız ile tam zamanında teslim edilmektedir.

Halılarınız yıkama aşamasından, teslimat aşamasına kadar; Toz Alma, Yıkama, Durulama, Sıkma, Kurutma, Kontrol, Paketleme aşamalarından geçerek adresinize teslim edilmektedir.

Halı yıkama aşamaları

Leke Kontrol ve Ölçüm

Halılarınız iş yerimize geldiğinde ölçüsü alınarak adınıza düzenlenen fiş doğrulanır ve etiket ile üzerine yapıştırılır. Halılarınız etiketlendikten sonra tek tek ölçülerek metrekaresine göre hesap çıkartılır, daha sonra ayrıntılı olarak leke kontrolünden geçer tespit edilen leke çıkartılır. Halılarınız bir sonraki aşama olan ve halı yıkama işleminden bir önceki toz alma işlemleri için sıraya alınır.

Halı Yıkama - Toz Alma Aşaması

Toz Alma İşlemi

Halılarınız zamanla bünyesine nüfus etmiş toz ve partiküllerden arındırılmak için çırpma ve vakum ile üzerindeki her türlü toz, kum ve yabancı maddelerden arındırılır. Halı toz alma işlemi ile yıkama öncesinde halılarınızın içinde haps olmuş bu toz ve tortuların yapışkanlı bir hale gelmemesi çamurlaşma gibi sorunların önüne geçmek, halınızı daha hijyenik şekilde yıkaya bilmemiz için halı toz alma işleminde halılarınızın tozunu alırız.

Halı Yıkama Aşaması

Halı Yıkama

Bir halı temizleme firmasının en önemli özelliği halılarınızı ne kadar temiz ve yıpratmadan yıkaya bilmesidir. Halılarınız tam otomatik halı yıkama makinemizde kaliteli halı şampuanları ile tek tek yıkanır ve çeşme suyu ile durulanır. Bazı halılar elde tek fırçalı makinede, özel el ile yıkanması gerekenler gibi yıkama türlerine göre ayrıştırılan halılar, tek tek özenle kaliteli halı şampuanları ile yıkanır ve çeşme suyu ile tertemiz durulanır.

Halı Yıkama - Durulama Aşaması

Halı Durulama

İyi durulanmayan halılarda keçeleşme meydana gelir. Durulama işleminin tam olarak yapılabilmesi için organik halı şampuanı kullanılması gerekmektedir. Halı durulama işlemin yapılabilmesi için bu işleme uygun su kullanılmalıdır. Temiz olmayan, kuyu suyu ve arıtılmamış sular durulama yapılsa bile halıda tam olarak yumuşaklık oluşmasını engelleyebilir. İşletmemiz halı durulama işlemini çeşme suyu ile yapmaktadır. Bol su ile fırçalanan halılar fıskiye ve gelberi ile tamamen durulanır. Halı yıkama için uygun olmayan leke sökücüler de halının tam olarak durulanmasını engelleyebilir. Tam olarak durulanmayan halı, tozları kendisine çekerek daha erken kirlenir. İnsan sağlığı içinde tehdit oluşturur ve halının sert olmasına sebep olur. İşletmemizde yıkanan halılarınız yumuşacık ve ilk günkü kadar temiz ve hijyenik olmaktadır.

Halı Yıkama - Sıkma Aşaması

Halı Sıkma

Halı sıkma makineleri işine sadık ve müşterilerinin halılarına özen gösteren firmaların kullandığı makinelerdir. Rulo tipi olarak tarif edilen santrifüj makinemiz aynı anda 10 m² halıyı kurutma öncesi sıkabilir içindeki tüm suların sıkılmasın da büyük önemi vardır, bir halı yıkanmadan önce 15 kilo ise yıkandıktan sonra 50 kiloya çıkabilir, halı sıkma makinelerimiz halılarınız yıkandıktan sonra içindeki suyu tamamen dışarı atar bu sayede halınız tamamen sulardan arınmış olur hemde bir sonraki aşama olan kurutma işlemine girdiğinde 1 gün gibi kısa bir sürede kurur.

Halı Yıkama - Kurutma Aşaması

Halı Kurutma

Halı kurutma alanları diğer makinelerin bütçesi kadar maliyetli bir yatırımdır, firmamızın halı kurutma alanın içinde bulunan halı kurutma ünitesi sayesinde halılarınız doğal bir şekilde kapalı alanda ve ortalama bir sıcaklıkta 1 gün gibi kısa bir sürede kurumaktadır. Şuradan anlayabileceğiniz çok kısa bir dipnot düşmek istiyoruz, halı yıkama firmalarına verdiğiniz halıları size 4 gün ve üzeri süre veren firmaların sebebi sokakta veya duvar üstünde kurutma yapıyordur. halı kurutma alanlarının olmamasından kaynaklanır, çünkü halı kurutma alanı bize ve müşterilerimize zaman kazandırır.

Halı Yıkama - Kontrol Aşaması

Halı Kontrol

Kurutma işlemi tamamlanan halılarınız paketlemeye hazır hale gelmektedir. Halılar tamamıyla kuruduktan sonra, askılardan bir bir alınarak kalite kontrol masasında açılır. Paketleme işlemi yapılmadan önce halılar tek tek kontrol edilir. Halılarda leke kaldı ise lekelere tekrar işlem yapılır. Yıkama işlemi istediğimiz seviyede olmayan halılar. Paketleme işlemi sırasında ayrıştırılır ve tekrar halı yıkama işlemine tabi tutulur.

Halı Yıkama - Paketleme Aşaması

Halı Paketleme

Paketleme işlemi sırasında halılara solüsyon ve parfüm sıkılır.
Halılarınızı açtığınızda evinizde rahatsız etmeyen hafif ferah bir koku yayılmış olur. Paketleme işleminden sonra halılarınız teslimata hazır hale gelir. Parfümlerimiz özel olarak üretilmiş olup 1 ay kalıcılığı vardır. Parfüm istemeyen müşterilerimiz ayrı olarak belirtilir halı yıkama işleminden sonra parfümlenir paketlenir ve istif odasına alınır.

Halı Yıkama - Teslimat Aşaması

Halı Teslimatı

Son kontrolü yapılan ve paketlenen halılar teslimata hazırlanır. Teslimattan önce müşterilerimizi bilgilendirerek hangi gün ve saatte getireceğimizi bildiririz. Uygun olan gün ve saatte halılar teslim edilir.
MUTLU MÜŞTERİ, mutlu işletme ☺

Diğer Hizmetlerimiz

Halı yıkama dışında bir çok hizmetlerimiz mevcuttur. Koltuk Yıkama, Yorgan Yıkama, Battaniye Yıkama, Stor Perde Yıkama, Zebra Perde Yıkama, Yatak Yıkama, Overlok Tamiri, Leke Çıkartma gibi bir çok hizmetimiz bulunmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.