0264 777 16 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Merak Ettikleriniz

Vatan » Merak Ettikleriniz

Halı Yıkama Konusunda

Merak Ettikleriniz

Halı yıkama ve halı konusunda merak ettiğiniz bazı konuları kısaca özetlemeye çalıştık burada yeterli bilgi bulamadıysanız veya aradığınız konu yoksa ayrıntılı bilgi almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Halılarımı neden temizlemem gerekiyor

Halılarımı Neden Yıkatmam Gerekiyor?

Halılar kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri tüylerinde tutar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların hav aralarına inen gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmeniz  gerekmektedir.

Halılar ne sıklıkla yıkanmalıdır

Halılarımı Ne Kadar Sıklıkla Temizlemem Gerekiyor?

Düzenli ve programlı bir bakım halılarınızın çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engelleyecektir. Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

Her Lekeyi Çıkarma Garantisi Veriyor musunuz?

Değerli müşterilerimiz; dokularının ve yapılarının hassas oluşu sebebi ile aşağıdaki halılara etkisi yüksek leke sökücü ürünleri Kullanılmaz. Bu nedenden dolayı çok az halı türü dışındaki halılarda tamamen leke çıkartabiliyoruz. Leke Çıkartma sayfasından leke konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 • Yün Karışımlı Halılar
 • % 100 Yün Halılar
 • El dokuma Halılar
 • Nepal Halılar
 • Çin Halıları
 • İpek Halılar
 • Halıflex Çeşitleri
 • Plastik Tabanlı Halılar
 • Tufted (Deko) Halılar
 • Step Halılar
 • Şagi Halılar
 • Makine Dokuma Halılar

Yukarıda türünü belirttiğimiz halı türlerinde leke çıkmaktadır ama yanmış yağ lekesi veya benzer ağır lekelerde bazen sonuç alınamamktadır.

merak ettikleriniz

Etkili Leke Sökücüler

Etkili ürünleri kullanamamamız sebebi ile bu tarz halılarda lekelerin çıkmama olasılığı çok yüksektir. O sebeple halı alırken ve kullanırken bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca makine halılarında oje lekesi dahil bir çok leke üzerinde sonuç alınırken, zaman zaman sonuç alamadığımız lekelerle de karşılaşmaktayız. Bu sebeple hiç bir halıda leke çıkma garantisi %100 değildir. Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Halınız lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış ise bütün halılarınızda kullandığımız çözücüler ve özel şampuanlarla lekeleri %95 çıkartma garantisi veriyoruz.

Halıların Alınma ve Teslim Süresi Nedir?

Sipariş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün halılarınız alınır. Makine halılarınızın 3 gün, el halılarınızın 3 gün içerisinde teslimi gerçekleşir.

Halılarımı Teslim Esnasında Muhafazası Sağlanacak mı?

Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve etiketlenerek ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınız kirlenmesi önlenir.

Doğru Temizlik Metot ve Materyalleri Nelerdir?

Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metot ve temizlik ürünlerini seçmekteyiz.

Noktasal Döküntüler ve Lekelerde Ne Yapmam Gerekiyor?

Bütün leke ve döküntüler için anında noktasal temizliğe ihtiyaç vardır. Kırıntı ve yemek parçacıkları temizlenmediği takdirde leke oluşumuna yol açar. Lekeye anında müdahale edildiğinde leke sabitlenmez ve temizlenmesi kolay olur. Sağlıklı bir temizlik ve halının uzun ömürlü olması için lekeye maruz kalan halılar profesyonelce temizletilmelidir.

Halılarımı Üzerinde Aşınmalar Oluştu. Ne Yapmam Gerekiyor?

Halılarınız zamanla deformasyona uğrayabilir. Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir. Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerleri değiştirilebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz.

Halı Yıkama İşlemi Sonrası Halılarım Çabuk Kirlenir mi?

Temizletme işlemi sonrasında halıların çabuk kirlendiği düşüncesi yanlıştır. Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden tamamen arındırıldığında kirlenme hızı azalacaktır.

Halılarımı Saçakları Yıprandı, Ne Yapmam Gerekiyor?

Halılarınızın saçakları titizlikle temizlendiği takdirde ömrü uzar ve deformasyon süreci yavaşlar. Zamana yenik düşen saçaklı halılarınız da saçak sız hale getirilebilmektedir.

Daha fazla ayrıntılı merak ettikleriniz hakkında bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizi arayabilirsiniz veya dilerseniz Facebook Sayfamız üzerinden takip ederek halı yıkama konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Yatak Yıkama Hakkında Merak Ettikleriniz
Koltuk Yıkama Hakkında  Merak Ettikleriniz
Yorgan KYıkama Hakkında  Merak Ettikleriniz
Stor Perde Yıkama Hakkında Merak Ettikleriniz