0264 777 16 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

Battaniyeleri Nasıl Yıkıyoruz?

28 Ocak 2019
2 kez görüntülendi

Battaniye Yıkama

Battaniye yıkatmak mı istiyorsunuz ?  Doğru yerdesiniz.

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz battaniyeler aslında vücudumuzun sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır peki battaniye temizliğine ne kadar önem veriyoruz? Firmamızda battaniyeler endüstriyel yıkama sistemdir battaniye çeşitlerine göre Elyaf, Silikon, Pamuk gibi battaniyelerin çeşidine göre yıkama programları vardır ve sıcak su ile yıkanmaktadır battaniye yıkama aşamalarında kullanmış olduğumuz şampuanlar % 100 organik olup kimyasal madde içermez.

 

Battaniye Yıkama Aşamaları:

1.Aşama Ön Yıkama; Battaniye yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatik olarak 100 litre su alır battaniyeleri yaklaşık 10 dakika deterjansız yıkar ve kaba kirleri alır ve suyu boşaltır.

2. Aşama Ana Yıkama; Makinemiz 150 litre suyu çeker ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ısıtır ve deterjanı otomatik olarak alır yıkamaya başlar yaklaşık bu işlem 15 dakika devam eder ve sonrasında suyu boşaltır.

3. Aşama Durulama; Battaniyeler durulama aşamasında deterjan veya köpük kalmaması amacı ile yaklaşık 10 dakika durulama işlemi devam eder.

4. Aşama Sıkma; Evlerimizde yıkanan çamaşırlar dahi son aşamada sıkılır battaniyelerde tıpkı evlerimizde kullandığımız çamaşır makineleri gibi son aşamada sıkma işlemi yapar ve %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır.

Unutmayın İyi yıkanmayan battaniyelerin ne kadar iyi yıkanmış olsa dahi hijyenik açıdan iyi bir sonucu asla bulunmamaktadır.
Yıkama işlemi bittikten sonra tozlanma olmaması için hijyenik ve kapalı alanda kurutma işlemi tamamlanıp kontrol işlemlerinden geçerek paketlenir ve adresinize teslim edilir.